Francja: Vincent Lambert skazany na śmierć.

Data: 28.06.2019 21:54

Autor: Beowulf

pch24.pl

Sąd najwyżej instancji uchylił decyzję paryskiego sądu apelacyjnego, który 20 maja nakazał wznowienie podawania wody i żywności pozostającemu w stanie wegetatywnym od 10 lat Vincentowi Lambertowi, . Rodzice mężczyzny zaskarżą lekarzy o „morderstwo z premedytacją”, jeżeli ci przestaną żywić pacjenta.

Vincent Lambert ma zostać zagłodzony.

#francja #lewactworobactwo #wolnesady

@Ijon_Tichy

29.06.2019 06:58

@Beowulf, Jak tam toleraści – fajnie tak zagłodzić sobie kogoś na śmierć o poranku, co?

@Carmacks

29.06.2019 07:17

@Ijon_Tichy, Pycha kroczy przed upadkiem. Ile współczesnemu światu brakuje do starożytnej Sparty? Kalekie, chore, inne, leciało z urwiska. Przez pewnien czas było pięknie i wspaniale. Z drugiej strony-kraje wydają na zbrojenia ogromne pieniądze, a obywatele gdzy zachorują, lecząc się zadłużają całe rodziny na dekady. Gdzie jest i czy powinna być granica?

@BlaziuBlaz

29.06.2019 06:56

@Beowulf, "Aby lepiej pokazać stopień świadomości pacjenta, prezetujemy film gdzie jakiś czas temu matka żegna się z synem." nie wiem czy prezentowane nagranie udowadnia jakiś przejaw świadomości czy nie, a cytowane zdanie jest dla mnie enigmatyczne. Jeśli ma świadomość to może niech zamruga na tak albo na nie. ciężka sprawa. Jedni najbliżsi chcą mu ulżyć, a drudzy nie chcą odpuścić. Pat.

@Beowulf

29.06.2019 14:20

@BlaziuBlaz, On oddycha samodzielnie i czasami nawiązuje jakiś kontakt z otoczeniem – reaguje na to, co się wokół niego dzieje. Wygląda, że jest uwięziony we własnym ciele, ale wciąż świadomy, a przynajmniej ma przebłyski świadomości.

Napisałeś "ulżyć" – zagłodzenie kogoś na śmierć ma być ulgą? Naprawdę? Śmierć z głodu lub pragnienia najczęściej poprzedza szaleństwo, człowiek po prostu wariuje, a potem kona w męczarniach. To ma być "ulga"? A jak będzie za wolno umierał, to zastrzyk z fenolu w serce?