@LadacznicoOdporny

06.01.2020 12:26

@FiligranowyGucio,

Artykuł fajny. Dobrze się czyta i można rozbudować swoje spojrzenie na świat.

Wadą jest to, że przemilczano rolę ojca.

@FiligranowyGucio

06.01.2020 12:48

@LadacznicoOdporny, Napisz do autora i i poproś o taki artykuł,w czym problem?Zresztą sam tytuł mówi,matczyna rana a związek.Staram się jak mogę wrzucać intersujące tematy :)

@LadacznicoOdporny

06.01.2020 12:56

@FiligranowyGucio,

No offence ;)

Po prostu takie przedstawienie tematu sugeruje, że ojciec w wychowaniu dziecka nie istnieje. Na podstawie zachowania dziecka wnioskuje się wzorzec dawnych zachowań matki. A co jeśli stan psychiki dzieci jest w podobnym stopniu kreowany przez ojców? Myślę, że jakaś wzmianka by nie zaszkodziła ;)

@FiligranowyGucio

06.01.2020 13:10

@LadacznicoOdporny,Jest kreowany,ze względu na podział ról w związku a co za tym idzie wartości,które do przekazania potomstwu ma ojciec.Przede wszystkim rolą ojca polega na zapewnieniu bezpieczeństwa rodzinie,bytu itp.którego brak doprowadza do zachwiania równowagi. https://mamopracuj.pl/10-powodow-dlaczego-rola-ojca-w-wychowaniu-dziecka-jest-wazna/ "Tata to dla dziecka parter, przyjaciel, wzór, ale i ktoś z kim można się konstruktywnie spierać, pokłócić się, a czasem rywalizować. Mądry ojciec to taki, który w tym wszystkim znajdzie złoty środek, umiar i równowagę."