@drit

28.04.2020 04:03

@PanDomestos,

I do tego opisu tutejszego bezprawia potrzebne jest powoływanie się na szemrane opinie OBWE?

Sami tutejsi nie chcą dostrzec przyczyn swojej pozycji materialnej w bandyckim systemie z powodu wrodzonego debilizmu, innego wytłumaczenia nie ma.

Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny.

Najdziwniejsze, że jedynie politycy niemieccy szczerze pochylają głowy nad losem polskiego pariasa. Powód tej szczerej niemieckiej empatii to nie możność znalezienia drugich takich debili do zapiedralania u bauera na polu lub szorowania niemieckim starcom dipy.

Dziwne, że co inteligentniejsi stąd uciekli i będą uciekać?

No nic, przyjdzie Islam i wyrówna.

@reflex1

27.04.2020 20:01

@PanDomestos, Sąd Najwyższy również wydał opinię.

Sędziowie piszą wprost, że ustawa dotycząca powszechnego głosowania korespondencyjnego łamie konstytucję i zagraża bezpieczeństwu i prywatności wyborców, więc "nie powinna być przedmiotem dalszych prac legislacyjnych".

http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Wydarzenia.aspx?ItemSID=630-0dc69815-3ade-42fa-bbb8-549c3c6969c5&ListName=Wydarzenia

@nme

27.04.2020 19:56

@PanDomestos, Przeczytałem na szybko i nie znalazłem informacji o możliwości "skrajnie niedemokratycznego procesu wyborczego". Czytałem na szybko, więc może przeoczyłem. Znalazłem tylko fragmenty, które pokazują obawy przed nowym sposobem głosowania w Polsce, jednak nie używają tak ostrych słów jak te, które cytujesz:

Introducing such substantial changes so close to the date of an election, and at the time when electoral preparations were already underway, diverges from the principles of stability of electoral legislation and legal certainty. All this may create additional uncertainty and weaken public trust in the administration of elections.

In ODIHR’s assessment, the Draft Act requires substantial improvements to be aligned with OSCE commitments and other international standards for democratic elections.

Draft Act … may jeopardize important principles of democratic elections.

@hellboy

27.04.2020 20:30

@nme, jeśli nie wiesz gdzie szukać źródła przekłamania to zawsze dobrym kierunkiem będzie somsiad. Łyknięto bez popity nawet jeszcze „lepszy” cytat (wiadomo, na Lurku trzeba jeszcze łagodnie naginać rzeczywistość, bo jak się przesadzi to ludzie nie uwierzą). :-)

@nme

27.04.2020 21:14

@hellboy, Przestałem już tam zaglądać, bo zrobił się tam straszny ściek. Wszystko, co jedze po władzy wchodzi z płomieniem. Dodałem tag "polityka" na czarną, a tam dalej cała główna zaspamowana polityką.

@hellboy

27.04.2020 21:29

@nme, niestety, tak obecnie wygląda rzeczywistość w sieci. I jeszcze przez jakiś czas będzie (mniej więcej do zniesienia obostrzeń — wtedy ludzie będą mieli mniej czasu na zajmowanie się polityką).

Z tego co znalazłem to nie na wykopie powstał ten cytat tylko na jakimś lewobrzeżnym koncie Twitterowym [1] (podobno cytat z jakiejś konferencji prasowej, ale autor standardowo nie raczył jej już odnaleźć), oczywiście później media to podłapały i poszło w Polskę. Sam dokument oczywiście takiej frazy nie zawiera.

[1] https://twitter.com/LewitujacyUmysl/status/1254772844803710982