Data: 20.11.2019 23:57

Autor: Nietzsche

Powstanie Warszawskie, jeden z profesorów nazwał to "Harakiri 44", o czym później, polskie straty:

ok. 10 tys. zabitych żołnierzy – w większości młodzież i dzieci

ok. 150–200 tys – zabitych cywili

ok. 6 tys. zaginionych żołnierzy

ok. 15 tys. wziętych do niewoli żołnierzy, większość odwiedziła obozy

ok. 600–650 tys. cywilów wypędzonych z Warszawy

ok. 150 tys. cywilów wywiezionych do Rzeszy i obozów śmierci

Czemu Harakiri 44? Bo dowódcy doskonale wiedzieli, że nie ma szans na powodzenie, a Niemcy doskonale się umocnili, bo wiedzieli o powstaniu. Oczyścili przedpole, umocnili się w punktach kontrolnych, a następnie powstańcy masowo wychodzili na przedpole prosto pod takie Mg42, W pierwszym dniu powstania straty powstańców osiągały 80-90% stanu. Młodzi wybiegali na przedpole i stawali się górą trupów.

Drugi powód takiej oceny, to skrajna głupota polityczna. Dowództwo AK kazało się ujawnić w Lublinie i Wilnie, m.in. AK zostało spacyfikowane przez Stalina. Wyjście z powstania jako zwycięzca i gospodarz przed armią Stalina? Czym to miało niby skutkować? Następną pacyfikacją. Stalin nie ciągnął tutaj dywizji, po to by uznać obcą armię w strefie wpływów? Polska już została sprzedana w Teheranie i AK doskonale o tym wiedziało. Stalin wchodził jako wróg, nie przyjaciel, co było oczywiste również wtedy. Większość dowódców AK była przeciwna wybuchowi powstania. Zostali przekrzyczani, przez kretynów pierdolących coś o honorze i to wprost przekrzyczani. Większość dowódców plutonów również była przeciwko i część spierdoliła z żołnierzami do lasu, ratując im życie. Jedynym wyjściem było przejście do konspiracji i przyszłej opozycji w komunistycznej Polsce.

Efekt powstania jest widoczny do dzisiaj, wyrwa po warszawskiej tkance biologicznej, intelektualnie lepszej od reszty Polski.

Nie tylko po tych straconych młodych, ale również po cywilach. Kwintesencja polskości została unicestwiona. Stalin dostał jakby bonusa i mógł otwierać szampana. Bolszewicy idąc przez Polskę, spodziewali się wieloletnich starć z AK i nie znali skutku, zakładali, że być może będą musieli Polsce przyznać tą niepodległość. Tymczasem polski naród postanowił popełnić zbiorowe harakiri. Dzięki Powstaniu Warszawskiemu, komunizm zagościł w Polsce na kilkadziesiąt lat, co wtedy nie było takie oczywiste. Polacy sami zniszczyli ducha polskości.

W ogóle, w całej II wojnie światowej postąpiliśmy jak skończeni kretyni. Kapitulacja powinna nastąpić od razu po kampanii wrześniowej, jak zrobili to Czesi. Najważniejsze, to ratowanie tkanki biologicznej narodu. Tymczasem rząd w Londynie wymyślił pojęcie takie jak "kapitał krwi". Głównie generał Sikorski.

"Nadal realizowaliśmy naszkicowaną przez generała Sikorskiego koncepcję "kapitału krwi", zakładająca, że po pokonaniu Niemiec państwa koalicji antyhitlerowskiej wynagrodzone zostaną w proporcji do wysiłku włożonego w wojnę, mierzonego poniesionymi ofiarami. Polacy starali się więc wzmożonym wysiłkiem i spektakularną ofiarnością (Monte Cassino) przekonać sojuszników, że ich oskarżenia o wycofywanie się Polski z walki z Niemcami są bezpodstawne. Do tych samych argumentów odwoływali się także inicjatorzy powstania w Warszawie. Krańcowe poświęcenie okazane w walce z Niemcami miało wzruszyć zachodnią opinię publiczną i skłonić zachodnie rządy, żeby jakoś wzięły nas w obronę przed Sowietami."

"Polska utraciła w II wojnie światowej 12 proc. obywateli – nieporównanie więcej niż którekolwiek z innych biorących w niej udział państw. Zwycięskie mocarstwa, ustalając powojennym porządek, nie wzięły pod uwagę "kapitału krwi" i potraktowały nas dokładnie tak samo, jak pozostałe państwa regionu, walczące po stronie Hitlera lub nie biorące udziału w konflikcie."

Kwestią otwartą pozostaje polskie świętowanie porażek i klęsk militarnych…

#historia #polska

@solo1979

21.11.2019 22:05

@Nietzsche, i jeszcze jedno, profesor ktorego cytujesz moze jedynie opierac sie na tych przytoczonych liczbach, bo nie byl swiadkiem tych wydarzen.

Niech poslucha co maja do powiedzenia aktualnie zyjacy powstancy.

@solo1979

21.11.2019 21:59

@Nietzsche, jak wg Ciebie rzutuja te wydarzenia na wspolczesna Polske i beda rzutowac na nastepne pokolenia? Czy zaczerpniete wzorce z tej martyrologi mialyby znaczenie gdyby doszlo do dzilan wojennych w srodkowej europie?

@Macer

21.11.2019 15:28

@drdpr,

Wielka płyta, która powstawała dziesięć lat albo dłużej, gdzie większość materiałów była rozkradana. Teraz takie osiedla to w rok, dwa lata powstają.

nie w takich ilościach, powstają pojedyncze bloki i to głównie w wielkich miastach. wielka plyta byla doslownie wszedzie. jakosc wykonania byla niewiele gorsza, a jakosc projektu o wiele, wiele lepsza.

KGHM za komuny wydobywał dla Moskwy i wszystko co wydobył jechało do ZSRR, my co najwyżej mogliśmy od nich drożej odkupić. KGHM skrzydła rozwinął dopiero po upadku komuny.

III RP nigdy by czegos takiego nie zbudowała.

@drdpr

21.11.2019 18:31

@Macer, Nie wiem jak u ciebie ale u mnie wielka płyta to gówno. Ścianki działowe o grubości czterech centymetrów, nośne dwunastu, piony,poziomy i kąty to jakiś żart, dźwięk niesie się po całym budynku. Już za komuny się z tego śmiali (Alternatywy 4) ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Nie tylko KGHM ale wiele innych kopalni pootwierali, żeby tylko polskie złoża eksploatować. Węgiel z Dolnego i Górnego Śląska, nieopodal mnie w Kowarach wydobyli prawie cały uran, eksploatowali co się dało. A ile dóbr wywieźli z ziem odzyskanych, demontowali całymi fabrykami. I tak nas pięknie rozwinęli, że do dziś po infrastrukturze widać zabory.

@Macer

21.11.2019 19:33

@drdpr, ale od wielkiej plyty to sie odpierdol. Mieszkam teraz w uk i tylko zeby zaciskam jak odwiedzam znajomych w polsce w cieplych, suchych blokach z wydajną wentylacją, nowoczesnym wyposazeniem i pieknymi zielonymi terenami dookola.

i slusznie ze wywozili z niemiec sprzet, nalezalo sie skurwysynom. Szkoda ze nie wszystko im zabrali. A ze te ziemie beda nalezec do polski to chyba nikt sie nie spodziewal do konca. Nie narzekaj bo i tak tam miezzkacie w poniemieckich chalupach, jezdzicie ich traktorami, uzywacie ich maszyn, pracujecie w ich halach fabrycznych. Alternatywą bylo mieszkac w drewnianych chatach na bagnach polesia albo przeludnionej malopolsce czy mazowszu, ewentualnie wsrod banderowcow.

@drdpr

21.11.2019 20:02

@Macer, Wielką płytę krytykuję jako budowlaniec, powiem tak, jak dzwoni do mnie ktoś w sprawie remontu na osiedlu to odmawiam, i robi tak większość znajomych z branży. Nikomu się nie chce z tym mordować. Wstaw puszkę elektryczną w czterocentymetrową betonową ściankę, zrób bruzdę, wbij kołka, za każdym razem dziura na wylot. Wiem, że angielska budowlanka to horror. Rury wodne na zewnątrz, brak jakiejkolwiek wentylacji i okna otwierane na zewnątrz, ale to wszystko jest do zrobienia. Znajomi mają ładne nowoczesne mieszkanka bo zainwestowali sporo w remont.

Problem w tym, że oni nie wywozili z Niemiec a już z Polski. To była niejako część polskiego odszkodowania, a ruscy wywieźli wszystko do siebie. Nie jeździliśmy żadnymi traktorami, nie było żadnych maszyn ani fabryk bo wszystko rozkradli komuniści z Moskwy. Do tej pory niektóre kamienice w moim miasteczku nie widziały remontu od wojny a część się dawno temu posypała. Tak komunistyczne władze dbały o obywateli. Mieszkanie z przydziału w stanie opłakanym.

@Macer

21.11.2019 00:46

@Nietzsche, i bardzo dobrze, ze mielismy komunizm, bo ktos nas w koncu z nedzy wydobyl. Szkoda tylko, ze wladzy nie objeli od razu ludzie pokroju gierka, tylko farbowani zydzi mordercy. No ale skoro tak jak sam zauwazasz endecja i sanacja machaly szabelkami zamiast myslec geopolitycznie…

strach pomyśleć, co by było, jakby polska po wojnie byla dalej sanacyjna lub tfu demokratyczna. Analfabetyzm na poziomie afryki, cala ziemia w rekach kilkuset ludzi, nędza na wsi, syf w mieście. I dalej polskie dziewczeta sprzedawanoby za granice na prostytutki. A czekaj, nawet dzisiaj sie to robi odkad konuna upadla xD

warszawa intelektualnie wyzsza, no zakrztusilem sie xD i tak niedostatecznie zostalo to gównomiasto rozwalone, bo sie niestety je udalo odbudowac.

@Nietzsche

21.11.2019 00:57

@Macer, otóż była wyższa intelektualnie, po za Warszawą mieszkało chłopstwo, które regularnie chodziło bez obuwia do karczm. Higiena była na niskim poziomie, toaleta nieznana, a im to nie przeszkadzało. To uderzało cywilizowanych Niemców, którzy wydobyli z siebie jeszcze większy brutalizm. Takiego brudu, smrodu, zezwierzęcenia nigdy w życiu nie widzieli. Wszawica była powszechną przypadłością.

Dopiero komuna zbudowała powszechną kanalizację i ucywilizowała ten chłopski naród.

Dzisiaj robimy to samo co w 39, 44 i wcześniej w 1863 – sramy Rosji i Niemcom do obiadu. Nord Stream 2 > Niemcom, cała nasza polityka > Rosji. Najsmutniejsze jest to, że obecnie nie mamy powodu. Mocarstwa uznały naszą niepodległość, Rosja nie ma do nas żadnych pretensji, a my nie potrafimy zamknąć ryja, tylko szczekać.

Powinniśmy się skoncentrować na naszych interesach, rozwijać Polskę, robić biznesy z każdym (nawet z ruskimi), a tymczasem stawiamy sobie bazy rakietowe NATO pod ruską granicą i napuszczamy zachód na Rosję, np. w przypadku Ukrainy, której obrona nie przynosi nam żadnej korzyści.

@drdpr

21.11.2019 09:39

@Macer, Ty się dobrze czujesz? Komunizm to nas w nędzę wprowadził kradnąc i wywożąc z Polski co się tylko dało, dobra naturalne, żywność, majątki Polaków jak i skarby narodowe. Podejrzewam, że komuniści wyrządzili nam więcej szkody niż Hitler, który mordował tylko w czasie wojny, a komuniści mordowali Polaków zarówno przed, w trakcie jak i po wojnie. Kiedy w dwudziestoleciu międzywojennym Polki były sprzedawane za granicę, bo jakąś nową historię tworzysz. Za to za komuny jak nie podzieliłeś się z oficerem i towarzyszącymi mu żołnierzami swoją żoną, córką, siostrą to dostawałeś kulkę albo wycieczkę pieszą w jedną stronę na Sybir, boso, a żołdacy i tak sobie na twoich kobietach poużywali.

@Macer

21.11.2019 12:24

@drdpr,

Komunizm to nas w nędzę wprowadził

malo znasz historie. W nedze wprowadzilismy sie sami przed zaborami przez utracjuszostwo i blokowanie chlopon i mieszczanom awansu spolecznego. Zabory dopelnily dziela, bo wladza przestala sie cackac z tanimi cwaniaczkami ze szlachty, ktorzy przez glupote popadali w dlugi (vide Lalka) i nie potrafili dostosować sie do noeej rzexzywistosci. Jeszcze do konca xix wieku prace uwazali za hańbę, ciągnąc juz na resztkach majatku. IWŚ zrujnowala infrastrukture, lasy, pola, miasta. Za IRP zylo sie gorzej biz przed zaborami, wladza tak samo jak dzisiaj wyprzedawala majatek narodowy zagranicy (przyklad lodzkich zakladow wlokienniczych). II RP to byla taka nedza, ze ludzie sobie nawzajem kradli spodnie. W szkole sie nas uczy ze to taki piekny okres, ze kultura, ze COP, ze piusucki. To zamydlanie oxzu. W rzeczyeistosci 12-letnie dziewxzynki staly pod latarniami, bo inaczej rodzina nie byla w stanie ich utzrymac. Zydowscy handlarze ludzmi brali polki i przez marsylie wywozili do brazylii, gdzie do dzis slowo polaca oznacza prostytutke. Znajde ci zrodlo jak bede przy kompie ale zajrzyj w gogle po prostu.

@Macer

21.11.2019 12:29

@Nietzsche, nie ma zadnej niepodleglosci. Jestesmy amerykanską marionetką, przeznaczeni na mieso armatnie w razie konfliktu z ruskimi. Nie mamy wlasnej polityki zagranicznej, bo miec jej nie mozemy, nikt nam na to nie pozwoli, a jestesmy za slabi i zbyt niezorganizowani, zeby zrzucic jarzmo.

@Nietzsche

21.11.2019 12:34

@drdpr, komuna miała jeden plus – wielkie projekty infrastrukturalne:

-wielka płyta

-kghm zbudowany od zera, w Lubinie psy szczekały dupami i kury chodziły po centrum, jest nawet film

System demokratyczny tego nie zrobi, nie ma chuja :)

@TwojStaryToKorniszon

21.11.2019 14:17

@Macer,

komunizm, bo ktos nas w koncu z nedzy wydobyl

o chuj

takiego fikołka intelektualnego to jeszcze w swoim życiu nie widziałem

radziecka okupacja, okradanie Polski, zabranie nam najcenniejszych ziem, towarów, elit intelektualnych, wymordowanie tysięcy Polaków, zgwałcenie tysięcy Polek debil jeden nazywa "wydobywaniem z nędzy"

"kurwa, ja pierdolę" że tak pojadę klasykiem

to są koszty idące w miliardy dolarów

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/08/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske/

@TwojStaryToKorniszon

21.11.2019 14:20

@Nietzsche,

System demokratyczny tego nie zrobi, nie ma chuja :)

kolejny baran

ciekawe kto budował wielkie projekty infrastrukturalne w USA, UK, Francji czy w RFN

pewnie mityczni komuniści

całe Detroit, system autostrad w Niemczech, gigantyczne francuskie koncerny samochodowe czy horrendalnie kosztowny tunel pod kanałem La Manche

ja jebię, ale ci ludzie są zaślepieni tym swoim grajdołem :/

@drdpr

21.11.2019 14:25

@Macer, Do zaborów doprowadziła szlachta, której nie podobała się konstytucja z trzeciego maja i nadane w niej prawa mieszczanom, a ich ograniczone. Niezadowolona, rozwydrzona szlachta zwróciła się po pomoc w zachowaniu jej praw do carycy Katarzyny II, a ich zdradziecki akt doprowadził do rozbiorów. Co do biedy, to czego się spodziewałeś po 146 latach rozbiorów, I WŚ i wojnie z bolszewikami. Do tego blokady handlowe i wojny celne z wcześniejszymi zaborcami też nie pozwalały na rozwinięcie gospodarki. Teraz handel ludźmi. Jaki w tym widzisz wkład II RP? Tu masz opracowanie, kto zajmował się handlem i wywozem Polek za granicę i jaki stosunek miało do tego państwo polskie. https://www.poliarchia.wsmip.uj.edu.pl/documents/123362602/135478830/Dawid+Dulak%2C+Handel+lud%C5%BAmi+w+II+Rzeczypospolitej+Polskiej.+Zarys+zjawiska.pdf/b454cc8d-9c41-4ab9-ba24-ab1694c2789c A, i jeszcze nie nie Brazylia a Argentyna.

Ps. Nie korzystam z googla.

@drdpr

21.11.2019 14:49

@Nietzsche, Wielka płyta, która powstawała dziesięć lat albo dłużej, gdzie większość materiałów była rozkradana. Teraz takie osiedla to w rok, dwa lata powstają. KGHM za komuny wydobywał dla Moskwy i wszystko co wydobył jechało do ZSRR, my co najwyżej mogliśmy od nich drożej odkupić. KGHM skrzydła rozwinął dopiero po upadku komuny.

@Macer

21.11.2019 15:23

@drdpr,

https://twojahistoria.pl/2018/05/09/dziecieca-prostytucja-w-przedwojennej-polsce/

https://www.focus.pl/artykul/tylko-nie-polaca-wstydliwa-historia-polakow-w-ameryce-poludniowej?page=1

@TwojStaryToKorniszon,

radziecka okupacja, okradanie Polski

tak bylo, nie zaprzeczam. ale w tej chwili tez jestesmy pod okupacją i tez nas okradają. czy mniej, czy wiecej? ciezko stwierdzic. zmuszenie do wyjazdu 2 czy 3 milionow ludzi z kraju jest potężnym ciosem w nasz naród. na pewno więcej majątku stracilismy, gdy podczas transformacji ustrojowej zachodnie firmy kradły nasze ważne zakłady przemysłlowe, niz moglismy w ogole stracic na rzecz sowietow w 44-45.

zabranie nam najcenniejszych ziem

poza lwowem i wilnem, zaglebiem roponośnym i czarnoziemami na ukrainie – to wcale nie sa jakies rewelacyjne regiony. w dodatku sa zamieszkane przez Rusinów, których przez setki lat nie bylismy w stanie spolszczyć, i którzy nas przy odpowiedniej okazji mordowali.

wymordowanie tysięcy Polaków, elit intelektualnych

oczywiscie prawda, ale jednak polska kultura pod komunizmem rozwijala sie wspaniale, mielismy mnostwo doskonalych filmow, seriali, stworzono od zera np polską szkołę archeologii, dzialalo wielu poetow, pisarzy, muzykow, malarzy, grafikow. w porownaniu z PRL III RP leży i kwiczy. ostatnie 30 lat prawie kompletnie już zniszczyło polską kulturę. za 10 lat dzieci nawet nie będą wiedzieć kto to był Mickiewicz.

zgwałcenie tysięcy Polek

a teraz kurwią się same, jeżdżą do arabskich szejków i dają sobie srać do ryja za ochłapy. albo puszczają się po erazmusach. od 89 roku ludnosc polski tylko maleje, i to w coraz bardziej przerażającym tempie. rewolucja seksualna doprowadzi do tego, że moje pokolenie prawdopodobnie w ogóle nie będzie mieć dzieci.

owszem, komuna ma zbrodnie na koncie, ale to przede wszystkim czasy stalinizmu. po 56 juz bylo lepiej. natomiast II RP tez ma sporo krwi na rękach: https://www.tygodnikprzeglad.pl/krwawe-strajki-ii-rp/ .ponad 800 osob to wiecej niz liczba zabitych we wszystkich "wydarzeniach" podczas PRL.

wydobywaniem z nędzy nazywam:

-zbudowanie od zera 3 ogromnych stoczni

-zbudowanie od zera jednej z najwiekszych firm wydobywczych swiata KGHM

-zbudowanie od zera 3 czy 4 rafinerii

-elektryfikacja kraju

-budowa sieci cieplowniczych na ogromną skalę

-budowe elektrowni atomowej

-zlikwidowanie analfabetyzmu

-zbudowanie skutecznej sluzby zdrowia

-zbudowanie od zera jednego z najlepszych na swiecie systemow oświaty (oświaty, czyli uczelnie wyzsze sie nie zaliczają)

-zbudowanie od zera iluś hut żelaza i innych metali i rozbudowanie istniejacych

-budowa od zera kopalni bogdanka i bełchatów

-stworzenie od zera polskiego żeglarstwa

ja rozumiem ze PRL=owi mozna wiele zarzucac, ale tych zaslug nikt nie może negować. to wszystko był wielomiliardowy kapitał, dzięki któremu dzisiaj nie żremy gruzu. ale który sukcesywnie marnujemy, przejadamy albo oddajemy za bezcen.

i tez powiedziec trzeba jasno czego jest to zasluga: wcale nie systemu komunistycznego, tylko sytuacji geopolitycznej; chociaz bez totalitarnego sposobu rządzenia to by się wszystko nie udało. otóż bylismy przez Ruskich chronieni przed niemieckimi i zachodnimi wplywami – my, Polacy, jestesmy od nich lepiej zorganizowani, pracowitsi, rozumniejsi, więc oni nas wykorzystywali do zarabiania pieniędzy i wykonywania tego, z czym u siebie mogli sobie nie dać rady. bylismy im potrzebni jako naukowcy, wykwalifikowani robotnicy, kierownicy, lekarze, inzynierowie. niestety z kolei od niemców i reszty zachodu jestesmy slabiej zorganizowani i głupsi. dlatego niemcy, anglicy, francuzi, amerykanie wykorzystują nas tylko jako tanią siłę roboczą i ostro pilnują, żebyśmy się nie dali rady wybić ponad nich w żadnym aspekcie.