Data: 22.05.2019 12:57

Autor: Submission

Jak Niemiec dba o swoją kolonię na przykładzie Polska-Niemcy? Gdy Niemiec otwiera u nas firmę, wysyła kilku swoich do zarządu, a inżynierów i całą siłę roboczą zatrudnia u nas. Przykład, VW. Cały zarząd oprócz prezesa to Polacy.

Jak Chińczyk dba o swoją kolonię na przykładzie Chiny-Kenia? (mam tam znajomego). Chińczycy ściągają do kolonii milion swoich, którzy przejmują wszelkie branże. Znajomy mówi, że Chińczycy jeżdżą nawet na taksówkach i sprzedają klapki na lokalnym bazarze. Oczywiście, używają też lokalnej siły roboczej, ale muszą mieć murzyńskich zarządców. Biorą takich najbardziej uległych, wysyłają ich do Chin na szkolenie ideologiczne. Całościowy efekt jest taki, że Kenia ma gigantyczne długi w Chinach i do gospodarki wkradł się rasizm, nie jesteś Chińczykiem, nie podskoczysz. Chiny przejęły tak wiele państw w Afryce.

#gospodarka #ekonomia

@Macer

22.05.2019 13:57

@Submission, najzabawniejsze jest to, ze w takiej niemieckiej filii w polsce klimat w pracy jest calkiem ok dopoki lape trzymaja na niej niemcy. w momencie kiedy srednia i wyzsza kadra zarzadzajaca zostaje spolszczona, zaczyna sie dopierdalanie pracownikom w kazdy mozliwy sposob (✌ ゚ ∀ ゚)☞

@arti

22.05.2019 13:16

@Submission, nie bez powodu Chińczyków zwą Żydami Azji.