Data: 12.03.2019 17:36

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dziś ;)

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę.

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.

Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity.

Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim

po najdłuższe czasy. Ks. Psalmów 23/1-6

@Carmacks

12.03.2019 22:24

@RickyLafleur, Czy Król Dawid był żydem? Co ma wspólnego życie dawnych żydów z dziesiejszym -Twoim? Ani razu Bóg nie przemówił do Ciebie, nie ukazał Ci się. Podpinasz się pod czyjąś religię którą Twoim przodkom wparlii na siłę. Zabijając niezmierzone (bo dziś nikt nie wie ilu zginęło) ilości ich. Bóg Dawida nigdy nie przemówił, nigdy nie odwiedził, nigdy nie wynagrodził, nigdy nie karał przodków Twoich. Nigdy przed inwazją obcej religii Twoi przodkowie nie słyszeli o Bogu Dawida. A jak już usłyszeli to im wiązli kamienie do piersi i wrzucali ich do wody. Kamienie nie mogły być za ciężkie, by dłużej sie topili. Mówisz, że jesteś katolikiem. A wiesz, że Naród wybrany, naród króremu Bóg dał wiarę w Niego jest największym wrogiem katolików? Skoro prawowici ''własciciele'' religi Boga jedynego mówią,że jesteś gorszy niż zwierzę, to w co Ty wierzysz? To oni są prawdziwymi spadkobiercami religii jedynej. Reszta nie liczy się. Do jakich innych nacji Bóg przybył i rozmawiał z nimi? Z Polakami? I nie baw się w psychologa bo kiepsko Ci to wychodzi.

@kisiel

12.03.2019 17:44

@RickyLafleur

Pan jest moim przekleństwem, brak mi wszystkiego.

Prowadzi mnie do nędzy, gdzie cały czas się męczę ze swoim życiem.

Wiedzie mnie po wertepach, gdzie się przewracam.

W ciemnej dolinie nie mam szansy na jasność.

Durne tabletki nie dają pocieszenia.

Jedzenie również nie, choć przez durne tabletki mam brzydkie ciało.

Jaka to dobroć? Jaka łaska? Tak się męczyć?

@RickyLafleur

12.03.2019 18:04

@kisiel, Nie tylko ty masz ciężka w życiu. Najlepiej swoją nieudolność zgonic na Niego. Ten fragment tyczy się Króla Dawida, który jak wiadomo był wielkim czcicielem Boga i głównie jest skierowany do oddanych Panu, których On umacnia. Może przemawia przez twoje cierpienia, żebyś Go szukał a wtedy Cię umocni?

Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.

Bądź więc gorliwy i nawróć się! Ap.Jana 3/19

@Pancake

12.03.2019 18:06

@kisiel, pomyśl, że niektórzy mają o wiele gorzej od ciebie i przestań się nad sobą użalać

@kisiel

12.03.2019 18:23

@Pancake, @RickyLafleur, wiem, że niektórzy mają o wiele gorzej, napisałem to coś bez żadnej wartości, bo po prostu wkurzył mnie ten psalm. Coś kazało mi to napisać (pewnie według Was to szatan, matka kazała mi się przeżegnać przed wyjściem i nic to nie pomogło – spierdoliłem dzisiaj cały dzień).

@RickyLafleur

12.03.2019 18:30

@kisiel, Nie szatan to napisał, ty to zrobiłeś. Nie wiem jak ci pomóc, nie wiem jakie masz problemy. Ale mam nadzieję, że jakimś sposobem z tego wyjdziesz i będzie dobrze. Ja zawsze polecam Chrystusa na kazdy problem, może brzmi to dziwnie ale nie po to oddal swoje życie za każdego człowieka, żeby po dwóch tysiącach lat nas zostawić z naszymi problemami. Przecież sam powiedział ,,Nie lękajcie się Oto Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata,,

@Pancake

12.03.2019 18:30

@kisiel, ja jestem ateistą :) Gdybym chciał mógłbym mocno utożsamić się z twoim 'psalmem' :)) Ale zawsze powtarzam sobie wtedy: Masz dwie nogi? Dwie ręce? Sprawną głowę? – Wielu Ci tego zazdrości. Masz szansę o której niektórzy mogą jedynie pomarzyć.

@kisiel

12.03.2019 18:56

@RickyLafleur, mam problemy natury psychicznej, dwa lata już leczę się u psychiatry i może jest poprawa, ale okupiona efektami ubocznymi.

@Pancake dwie ręce i dwie nogi mam, sprawną głowę niekoniecznie, biorę neuroleptyki i sertralinę.

@Pancake

12.03.2019 18:57

@kisiel, ah, rozumiem :) Nie znam problemu, ale jak na moje oczytanie w lurku, radzisz sobie całkiem nieźle :) Niemniej, no cóż. Chociaż masz cztery kończyny :)) Trzymaj się kumplu, wierzę w ciebie :)

@kisiel

12.03.2019 19:00

@Pancake, dzięki :)

@RickyLafleur

12.03.2019 19:39

@kisiel, Dasz radę kolego, wyjdziesz z tego. Wierzę w Ciebie ;)