W Szwecji uśmierca się starszych pacjentów z COVID-19.

Data: 21.05.2020 14:25

Autor: malcolm

wprawo.pl

#koronawirus

W środę (20.05.2020) szwedzki dziennik „Dagens Nyheter” opublikował szokujące informacje na temat terapii stosowanej w domach opieki wobec starszych osób chorujących na COVID-19. – Osobom starszym z zapaleniem płuc rutynowo podaje się morfinę oraz midazolam, które hamują oddychanie. To jest aktywna eutanazja, jeśli nie coś gorszego – mówi prof. geriatrii Yngve Gustafson. W Szwecji 90% zgonów związanych z koronawirusem dotyczy osób powyżej 70 roku życia, a połowa z nich mieszkała w domach opieki dla osób starszych. Informacje przedstawione przez dziennik „Dagens Nyheter” rzucają nowe światło na wysoką liczbę zgonów (3831) wśród osób zakażonych SARS-CoV-2 w tym kraju. Do tej pory słyszeliśmy, że przyczyną jest brak surowych obostrzeń przyczyniający się do masowych zakażeń, a te z kolei przekładają się na wysoką śmiertelność. Teraz okazuje się, że to nie COVID-19 jest mordercą, ale zastosowana „terapia paliatywna”, która zabija staruszków. Szansę na dalsze życie odebrali im lekarze, a nie wirus!

@LadacznicoOdporny

21.05.2020 15:38

@malcolm,

Mało szczegółów w źródle.

Od siebie dodam tyle, że dla osób u kresu swoich dni zapalenie płuc jest często śmiertelne. Jeśli masz kogoś osłabionego np. Alzheimerem to dopuszczenie do tego by taka osoba dostała zapalenia płuc jest niemal wyrokiem śmierci. Wiadomo, wszystko zależy jeszcze od późniejszej opieki, ale z tego co widziałem w naszych realiach to umierający dziadziuś raczej nie wyjdzie z tego stanu.

Ojciec mojego kolegi odszedł z powodu zapalenia płuc. Nie był jeszcze stary, ale miał niesamowicie szybko postępującego Alzheimera. Prawdopodobnie podczas transportu go wychłodzili i kilka dni później zmarł. Miał płuca zalane wydzieliną.

Także względem eutanazji osób z zapaleniem płuc pozostanę sceptyczny. Tym osobom naprawdę nie trzeba pomagać w odejściu z tego świata.