Data: 06.10.2019 22:54

Autor: Lukmar

Na zdjęciu moja zgodność z odpowiedziami komitetów z latarnika wyborczego. Jako ciekawostka dodam że do tej pory głosowałem tak:

2014: europarlamentarne – Korwin, samorządowe – Korwin

2015: parlamentarne – Korwin, prezydenckie – Korwin, potem Duda

2018: samorządowe – Tanajno / Razem

2019: europarlamentarne – PiS

2019: …

Nawet bym zagłosował w tym roku na Zandberga gdyby nie to że idzie w parze z SLD,do których powortu do sejmu nie przyłożę się nigdy w życiu. Koalicja? Sorry, ale potrzebuję czegoś więcej niż niebycie PiSem. PSLowa chorągiewka da sobie radę i bez mojej pomocy. Zostaje niby PiS albo Korwin.

Od Konfederacji odstraszają mnie wszelakie szury i antyszczepy. Ja wiem że Korwin ma radykalne poglądy, ale liczy się program partii, ale z tymi 6% akapu w Polsce i tak nie wprowadzą i z tego co ich znam to pewnie jedyne co zrobią to w pół roku po wyborach się wszyscy nawzajem pokłócą, poobrażają i rozpełzną po innych klubach. A, no i jesteśmy wolnościowi, ale jak związek to tylko kobiety z mężczyzną i w ogóle to morda lewaku.

Czyli co? PiS jest najmniejszym złem?

Kurde, kiedyś to się było młody i głupim. Zgadzało we wszystkim z Korwinem i było łatwo. W międzyczasie trochę człowiek dojrzał, zobaczył świata, zaczął sam na siebie zarabiać i pojawiają się wątpliwości…

#polityka #latarnikwyborczy #wybory2019 a no i #bekazlewactwa

@bananaplugs

06.10.2019 23:41

@Lukmar, Głosuj z przekonaniami a nie matematyką kto wejdzie. To nie totolotek, nie wygrasz kumulacji

@Monte

06.10.2019 23:30

@Lukmar, "Od Konfederacji odstraszają mnie wszelakie szury i antyszczepy."

Płatne trolle zrobiły swoje i kłamstwo powtarzane 1000 razy…

Piszą tak bo startuje Socha, który startuje z 7 miejsca i piszą że chcą zakazać szczepionek co jest kłamstwem. Socha domagał się dostępu do szczepionek bezpiecznych, zmian procedur medycznych. To wszystko, ale tak to jest jak nie weryfikuje się fake newsów płatnych trolli.

@Lukmar

06.10.2019 23:47

@Monte, Wielokrotnie słyszałem z ust polityków związanych z Korwinem hasła, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe. Nieistotne czy to w imię wolności czy szuryzmu, na nieszczepieniu jednostek traci ogół i to jest już dla mnie nie do przyjęcia. Poza tym znajda się tez inne rodzaje szuryzmu jak chociażby negowanie wpływu człowieka na globalne ocieplenie i obstawanie przy węglu. A jak to nie to jest też reszta tego co napisałem w poście,

@Monte

07.10.2019 00:08

@Lukmar, Problem w tym że nasza gospodarka stoi na węglu, więc banujac węgiel sprawisz że polska mocno zubożeje. Chiny oraz Indie mają to gdzieś i najbardziej trują a lewica nawet nie powie nic XD

Partie finansowane z niemiec lobbują najbardziej by zakazać węgla oraz zakazać energi atomowej w Polsce by kupować energie z Niemiec XD

@Lukmar

07.10.2019 00:14

@Monte, Ale nikt nie chce banować węgla tu i teraz. Chodzi o systematyczne przerzucanie się na bardziej ekologiczne źródła, zamiast zasłaniania oczu i mówienia że wszystko jest ok. Atom też nie jest idealnym rozwiązaniem bo produkuje odpady, z którymi nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Dobra, na razie produkuje ich mało, ale sto lat temu zwykłych śmieci też było mało, a teraz przez efekt skali mamy problem.

@kopi_luwak

06.10.2019 23:29

@Lukmar, Wytłumaczysz mi ten fenomen? jak można głosować na komunistę Zandberga a raz na Korwina? Przecież to przeciwne obozy. Nigdy tego nie zrozumiem.

@Lukmar

06.10.2019 23:42

@kopi_luwak, To nie takie trudne. W gruncie rzeczy nie zależy mi na konkretnych programach gospodarczych bo uważam, że mądry człowiek poradzi sobie w każdym systemie. Wszystkie systemy gospodarcze mają wady i zalety i w gruncie rzeczy nie jestem już przekonany co do żadnego.

To na czym mi zależy to politycy, którzy nie są oderwani od rzeczywistości. Tacy, którzy wiedza jak żyją przeciętni ludzie w tym kraju i tacy, którym będzie zależało przede wszystkim na tym jak to to życie poprawić, a nie na tym jak najdłużej utrzymać się sejmowego stołka i wykroić dla siebie największy kawałek tortu. Kiedyś uważałem za takiego Korwina, dzisiaj bardziej przekonuje mnie Zandberg. Bardziej liczy się dla mnie cel i osobista inteligencja niż środki, którymi będą do tych celów dążyć.

@kopi_luwak

06.10.2019 23:50

@Lukmar, Ale wiesz, że politycy nie dają ludziom z powietrza pieniędzy tylko muszą komuś najpierw zabrać, tak? I paradoksalnie najwięcej zabierają biedniejszym niż bogatym. To co proponuje Zandberg nie różni się zasadniczo od tego co robi PiS teraz. Będzie to miało swoje negatywne konsekwencje w przyszłości.

@Lukmar

06.10.2019 23:58

@kopi_luwak, Nope. To nie politycy zabierają, tylko są wyznaczani do tego, żeby decydować co robić z pieniędzmi, które im powierzamy w ramach narodowej ściepy jaką są podatki. Może brzmi to naiwnie, ale taki jest zamysł tego systemu i fajnie by było jakbyśmy starali się tego trzymać.

@kopi_luwak

07.10.2019 00:09

@Lukmar, Zarabiam 4,5 kafla na rękę miesięcznie podstawowych podatków płacę 3150zł/msc. Nie wliczam tu tego co wydaję na VAT i akcyzę na paliwo, ale spokojnie można powiedzieć że ponad 50% wypłaty idzie do państwa. Czy nie jest twoim zdaniem tego za dużo? Nie mówię żeby podatków nie było, ale to jest przesada. A państwo wciąż chce więcej ode mnie. Nie jest to dla ciebie szokujące i takie… nieuczciwe?

@ZorD

07.10.2019 00:10

@Lukmar, Lecz też politycy ustanawiają za co będą ściągać podatki i ich wysokość.

@Lukmar

07.10.2019 00:26

@kopi_luwak, https://forsal.pl/artykuly/1060833,oto-kraje-z-najwyzszymi-i-najnizszymi-podatkami-w-ue-ranking.html

Artykuł sprzed dwóch lat, ale trudno mi znaleźć coś bardziej aktualnego. Jak widać nie jesteśmy ani na czele, ani na końcu jeżeli chodzi o wysokość podatków w Europie. Najwyraźniej taka jest cena życia w cywilizowanym kraju.

Tak wiem, Stany mają dzień wolności podatkowej jakoś w kwietniu. Ale Stany mają zupełnie inną historię, tradycje i sytuacje geopolityczną.

@kopi_luwak

07.10.2019 00:44

@Lukmar, Europa to żaden dobry przykład, bo to związek socjalistycznych republik europejskich. zwany dla niepoznaki Unią Europejską. Nie zgadzam się na marnotrawienie moich pieniędzy na pomoc socjalną ludziom którzy jej nie potrzebują i na urzędników, którzy tą redystrybucją się zajmują. 50% pensji to ZA DUŻO. Wiesz co ja bym sobie zrobił z drugą pensją miesięczną? Pewnie bym sobie odłożył, zainwestował, zadbał o emeryturę i moje dzieci, a tak to dostają to ludzie którzy to przejadają albo pieniądze idą na moją emeryturę, której nie dożyję a jak dożyję to będzie głodowa. Dziwię się że tego nie dostrzegasz.

@Lukmar

07.10.2019 01:09

@kopi_luwak, Nie dostrzegam bo nie widzę na świecie przykładu, który by pokazywał że coś takiego może działać. Wskaż proszę przykład takiego kraju, na którym powinniśmy się według Ciebie wzorować. Najlepiej z naszego kręgu kulturowego, żeby wzorowanie się było wykonalne.

@kopi_luwak

07.10.2019 01:12

@Lukmar, Hong Kong – dawna kolonia brytyjska