Showrunnerka Wiedźmina Netflixa komentuje „słowiańskiego ducha”

Data: 04.08.2019 12:30

Autor: JuliaMay

gry-online.pl

Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka netfliksowego serialu The Witcher, poruszyła na Twitterze wątek słowiańskiej tożsamości omawianego Wiedźmina. Odniosła się także do kwestii ras i narodowości aktorów biorących udział w pracach nad omawianą produkcją. Jednym z poruszonych wątków była sprawa dość kontrowersyjna w naszym kraju – tzw. „słowiański duch” Wiedźmina. Odnosząc się do tej kwestii, twórczyni przy okazji skomentowała także problematykę rasy i narodowości w świecie fantasy.

#netflix #wiedzmin #gry #seriale

@Lukmar

05.08.2019 14:50

@JuliaMay, kto to jest showrunnerka?

@JuliaMay

05.08.2019 14:53

@Lukmar, Po pierwsze jego zadaniem jest codzienna kontrola prac nad serialem. Zarządza zespołem ludzi, pilnuje budżetu, który został przeznaczony na produkcję, konsultuje kwestie związane ze scenariuszem, sugeruje jakie poprawki należy wprowadzać, dba o to, jak będzie wyglądać świat przedstawiony w serii. via https://lekturaobowiazkowa.pl/na-ekranie/kim-jest-showrunner

@Lukmar

05.08.2019 15:12

@JuliaMay, jestem na telefonie i ze słabym netem to nie chcialo mi sie googlać. Dzieki

@JuliaMay

04.08.2019 13:57

@aeon, doszłam do tego samego wniosku (ʘ‿ʘ)

@aeon

04.08.2019 14:02

@JuliaMay, Niektórzy tutaj to wyzbyli by się kontaktów z rodzeństwem, gdyby było ono homoseksualne także nie dziw się jak zobaczysz agresywne komentarze.

PS Co do wiedźmina, to w serialu chyba mocniej postawią na wątek czarownic.

@Bethesda_sucks

04.08.2019 17:24

@JuliaMay, Mylisz lewactwo z liberalizmem, poza tym żadnego ośmieszania czy gardzenia rasizmem tu nie było, nadinterpretujesz. Sapkowski przedstawił problem rasizmu, owszem, ale morał był taki, że każdy ma coś za uszami. Uciskana mniejszość była przeważnie gorsza niż większość więc jeśli już, to można wyciągnąć wniosek, że tępienie elfów było uzasadnione. Co do silnych kobiecych postaci, to tak, parę ich było, ale koniec końców wyraźnie panował tu patriarchat. Wszystkie najpotężniejsze/najbogatsze/najinteligentniejsze postacie były męskie, a czarodziejki, Ciri i Calanthe to zdecydowanie za mało żeby stwierdzić, że Sapkowski miał feministyczne ciągoty. Postaci homoseksualnych też można powiedzieć, że nie było, bo niemal każda pedałka tutaj miała chcicę na bolca (włączając w to Ciri i Filipę, zostaje Mistle i jakaś kochanica Filipy i to by było na tyle z pedałek, w serialu można mieć pewność, że te chore relacje zostaną znacznie bardziej wyeksponowane niż w książkach).

@Gra_Melodia

Na temat sagi wypowiedziałem się tutaj, jest to przeklejka mojej wypowiedzi z wykopu: https://www.lurker.pl/p/JLj2iqCh3

) Prawda jest taka, że serial Netfliksa będzie gniotem, widać to już na tym etapie, bo jak widać ważniejsze dla scenarzystów (a właściwie scenarzystek, lol) jest wplatanie swoich chorych ideologii, a nie wierne oddanie klimatu książek.

@Anty_Anty

05.08.2019 10:20

@JuliaMay, Chyba nie do końca zrozumiałaś, zrozumiałeś w czym jest tutaj problem.

Każdy wie że książka jest antyrasistowska, że przeniesione są problemy naszego świata do świata wiedźmina, problem jest w tym że oni to olewają i wstawiają swoją chorą ideologie.

Mają być czarni i chu.. , czarny ma być z białą laską i chu.., tu nie chodzi o przekaz pozytywnych wartości ale o przekaz wartości lewicowych .

Teraz trochę teorii spiskowej

Dla mnie to jest zwykłe programowanie podprogowe, w naszej kulturze nauczeni jesteśmy że ochrania się dzieci,kobiety i starców, jak jest źle to dzieci i kobiety a jak jest naprawdę źle to dzieci w pierwszej kolejności dziewczynki.

Czemu?

Mając grupę 10 mężczyzn i 10 kobiet zastanów się ile warte jest życie jednej kobiety z zamian za życie mężczyzn? Ja odpowiem, za życie jednej kobiety można oddać max życie 8 mężczyzn, 2 panów i 10 pań da radę odbudowywać populację tak aby jeszcze zmiksować pulę genetyczną.

Zauważ że netflix w swoich produkcjach wpisuje się w trend lewicowców którym marzy się upadek białych ludzi , słaby biały człowiek, niezaradny, gorszy itd itd. natomiast kobieta musi być żoną , matka i kochanka dla czarnego.

Cholera strasznie rasistowski ten netflix.

@Anty_Anty

05.08.2019 10:25

@JuliaMay, Napisz dokładnie czego nie zrozumiałaś, postaram się ci wytłumaczyć.

Oducz się pisania " Co? XD " to źle wygląda.

@JuliaMay

05.08.2019 10:37

@Anty_Anty, *Mają być czarni i chu.. , czarny ma być z białą laską i chu.., tu nie chodzi o przekaz pozytywnych wartości ale o przekaz wartości lewicowych .

Teraz trochę teorii spiskowej

Dla mnie to jest zwykłe programowanie podprogowe, w naszej kulturze nauczeni jesteśmy że ochrania się dzieci,kobiety i starców, jak jest źle to dzieci i kobiety a jak jest naprawdę źle to dzieci w pierwszej kolejności dziewczynki.

Czemu?

Mając grupę 10 mężczyzn i 10 kobiet zastanów się ile warte jest życie jednej kobiety z zamian za życie mężczyzn? Ja odpowiem, za życie jednej kobiety można oddać max życie 8 mężczyzn, 2 panów i 10 pań da radę odbudowywać populację tak aby jeszcze zmiksować pulę genetyczną.

Zauważ że netflix w swoich produkcjach wpisuje się w trend lewicowców którym marzy się upadek białych ludzi , słaby biały człowiek, niezaradny, gorszy itd itd. natomiast kobieta musi być żoną , matka i kochanka dla czarnego.*

Tego fragmentu kompletnie nie rozumiem, jest bez sensu.

@Anty_Anty

05.08.2019 10:40

@JuliaMay, Ponieważ czuję ludźmi nosem to sobie pozwolę nie tracić na ciebie czasu.

@Dart

06.08.2019 14:18

@Gra_Melodia, @Anty_Anty Uwielbiam ludzi oceniających coś czego nie mieli okazji jeszcze zobaczyć. Osobiście mam nadzieje że w drugim sezonie Gerald zginie i w jego miejsce wejdzie czarny homoseksualny wiedźmin.

BTW nie za wysokie mury macie w swojej twierdzy?

@Anty_Anty

06.08.2019 16:24

@Dart, Będąc chamskim powiem że brak wiedzy powoduje to że nie umiesz czegoś ocenić przez zobaczeniem.

A to co oceniam już zobaczyłem bo było to publiczne więc trochę pomyśl zanim coś do mnie napiszesz.

@Dart

06.08.2019 17:18

@Anty_Anty, Fakt, sporo tego: obsada, kilka zdjęć z planu i trailer musisz już wiedzieć wszystko xD

@Anty_Anty

06.08.2019 17:33

@Dart, Dokładnie tak, a co dokładnie komentowałem?

@Dart

06.08.2019 17:40

@Anty_Anty, Wybacz nie wiedziałem z kim mam do czynienia. W gwoli ścisłości chodzi ci o kilku murzynów i ciapaków w większości białej obsadzie. Cóż zawsze myślałem że serial na podstawie książek ocenia się po grze aktorskiej i tego jak dobrze oddaje klimat oraz fabule z dzieła literackiego, dziękuje że wyprowadziłeś mnie z błędu.

@UpadlySzczurr

04.08.2019 13:31

@JuliaMay, weź niektórzy to serio takie wysrywy piszą a serial jeszcze nawet nie wyszedł, zazwyczaj są to fani gry co nawet książki w ręku nie trzymali xD. Szkoda nerwów na debili co im się naszyjnik nie podoba albo to, że nie ma 2 mieczy na plecach xD. Ja ocenię serial jak wyjdzie i obejrzę, ale na pewno nie będzie gorszy od polskiego wiedźmina xD

@Bethesda_sucks

04.08.2019 17:29

@UpadlySzczurr, Od razu widać, że nie czytałeś książek, ani nie oglądałeś serialu, bo akurat polski serial bardzo dobrze oddał klimat oryginału. Polecam najpierw zapoznać się ze źródłem, a dopiero potem pisać głupoty. O serialu pisałem tutaj: https://www.lurker.pl/p/yaR5Va8-X

To co stworzy Netflix nie będzie nawet w połowie tak dobre jak polska produkcja.

@UpadlySzczurr

04.08.2019 19:07

@Bethesda_sucks, jedyne co w tym serialu było dobre to muzyka i Żebrowski.

@Orki

04.08.2019 20:49

@UpadlySzczurr, Moim zdaniem serial był bardzo dobry- jedyne minusy to żałosne efekty specjalne i aktorsko beznadziejna i drewniana Ciri.

@Bethesda_sucks

05.08.2019 05:53

@Orki, Nie masz co tego tłumaczyć osobie, która go nie widziała, a jedyne co potrafi to kopiowanie utartych wypowiedzi i bycie lemingiem bez własnego zdania. Gościu skopiował (nie)sławnego smoka, dodał coś o Żebrowskim i udaje, że serial zna. Szkoda w ogóle gadać.

@Dart

06.08.2019 14:21

@Bethesda_sucks, Polski serial był miałki, nudny i całkowicie pozbawiony jakiegokolwiek potencjału. Żebrowski grał drewnienie, a Jaskier to w ogóle była pomyłka w obsadzie.

@Gra_Melodia

04.08.2019 13:03

@JuliaMay, No i już wiem że ten serial to będzię kolejne lewackie gówno bez fabuły. Doprawdy czy lewica jest tak miałka intelektualnie, że jedyne co potrafi stworzyć to seriale przesiąkniete seksem i wyuzdaniem, nie niosące za sobą żadnego przekazu?

@JuliaMay

04.08.2019 13:11

@Gra_Melodia, Czy Wiedźmin w wielu miejscach nie był taki sam? Jeżeli ktoś przeczytał Wiedźmina i wgłębił się to co czytał to powinien wiedzieć, że Sapkowski ma bardzo "lewackie" poglądy. Ośmiesza i gardzi rasizmem (pogromy na nieludziach i stosunek Geralta do nich), ma silne feministyczne postacie (Loża Czarodziejek), są postacie homoseksualne (Filippa, Ciri, męskich co prawda nie było albo nie pamiętam), a Redzi pociągnęli to dalej w grach i nikt o to nie krzyczał, a przy serialu robi się z tego główny temat anty. A to tylko wybrane tematy.

@Gra_Melodia

04.08.2019 13:16

@JuliaMay, Oczywiście, że masz rację, tylko zauważ w jakich realiach toczy się fabuła, Geralt w wielu wątkach wręcz nie chce być uczestnikiem zdarzeń, w które wypychają go kobiety :) A boję się, że oni to obrócą i z tych bezsensownych opisów zrobią fabułę :( Ogółem nie uważam sagi, za jakąś wybitną literaturę, jest strasznie przegadana :)

@JuliaMay

04.08.2019 13:22

@Gra_Melodia, też nie uważam Sagi za dzieło wybitne i oczywiście pewnie wyciągną pewne mało istotne wnioski na wierzch ale do tego maja prawo. Z tego co można zrozumieć to cały serial opierać się będzie na relacjach Geralt-Ciri-Yennefer i o ile tego wątku nie zniszczą to nie ma się co bać o resztę. Dobrze, że wrzuciłam taki temat teraz bo już wiem, że przy tak hermetycznej społeczności nie ma co tu tego publikować (・へ・)

@Gra_Melodia

04.08.2019 13:25

@JuliaMay, Społeczność nie jest "hermetyczna" jak ładnie nas obrażasz, tu panuje po prostu większa swoboda wypowiedzi :)

@JuliaMay

04.08.2019 13:28

@Gra_Melodia, nie zamierzałam was obrażać, widzę po prostu, że lepiej dla mnie nie publikować pewnych rzeczy bo przecież każdy woli plusy od minusów 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

@Gra_Melodia

04.08.2019 13:29

@JuliaMay, Zupełnie się tym nie przejmuj, tutaj ludzie z ujemnym rankingiem też są mile widziani, poza tym w V2 ma sie to zmienić :)

@Gra_Melodia

04.08.2019 13:31

@JuliaMay, Najgorsza rzecz na lurko to nie wyrażać swoich myśli tak btw :) A jak nie spotkają sie z ciepłym przyjęciem, no to cóż trudno, każdy ma prawo do swoich opinii乁(ツ)

@JuliaMay

04.08.2019 13:32

@Gra_Melodia, rozumiem, będę się po prostu trzymać z dala od tematów podciąganych pod politykę ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Gra_Melodia

04.08.2019 13:33

@JuliaMay, Już Cię lubię :D

@aeon

04.08.2019 13:51

@JuliaMay, Jak łatwo zobaczyć tutaj wiele osób krytykuje lewicę, tematy LGBT itd. (codziennie jest kilka postów z tagiem bekazlewakow), więc jak nie chcesz zgarniać minusów i być obiektem krytyki to radzę nie wrzucać takich treści ;) Z tych wszystkich powodów sam tutaj staram się nie wyrażać swojego stanowiska bo nie chciałoby mi się dyskutować z każdym.

@Bethesda_sucks

04.08.2019 12:57

@JuliaMay, Gry-online podobnie jak naekranie.pl to lewacki serwis, który hołduje multikulti, a artykuł to zwykły clickbait. Chcecie zrobić różnicę? Nie wspierajcie Netflixa, tylko w ten sposób można wyrazić sprzeciw głupim decyzjom żydków.

@JuliaMay

04.08.2019 12:58

@Bethesda_sucks, my to się chyba nie polubimy (╯︵╰,)