Wait But Why o myśleniu w 3D. Nie mam pomysłu na chwytliwy tytuł, ale warto przeczytać

Data: 29.09.2019 17:01

Autor: prokrastynacja

waitbutwhy.com

Tim Urban – ten od TEDowego wystąpienia o prokrastynacji – po dłuższym czasie niepisania powraca z serią artykułów o funkcjonowaniu człowieka jako jednostki i w społeczeństwie oraz funkcjonowaniu społeczeństwa, o zdobywaniu wiedzy, manipulacji, polityce, wierze, powstaniu USA i milionie innych rzeczy.

Ten artykuł dotyczy konkretnie tego, w jaki sposób myślimy – jest o jakości myślenia, między innymi poruszając temat tego, w jaki sposób przyswajamy nowe informacje balansując pomiędzy zbytnim zaufaniem i naiwnością a paranoją – co fajnie uzupełnia wpis @Thanos o zachowywaniu otwartego umysłu i mój komentarz o tym, żeby nie być naiwnym.

Niestety – a może stety – żeby się nie pogubić w morzu Timowych metafor i symboli trzeba czytać serię najlepiej od początku: The story of us – spis treści, seria jest cały czas uzupełniana o kolejne części i warto ją śledzić.

Wymagany angielski i cierpliwość do metafor.

#ciekawostki #swiat #przemyslenia #pogodzinach

@Thanos

29.09.2019 17:03

@prokrastynacja, zapowiada sie fajnie, szkoda że takie długie. pewnie do konca roku sie za to zabiore, dzienks! :)

@prokrastynacja

29.09.2019 17:10

@Thanos, Najgorsze jest to, że serio dobrze by było najpierw przeczytać wcześniejsze wpisy, żeby w pełni ogarnąć tok rozumowania Tima (ʘ‿ʘ)

@Bing

29.09.2019 19:01

@prokrastynacja, Tutaj wywiad z Timem, całego jeszcze nie widziałem ale zapewne przybliży postać.

@Thanos