Data: 16.04.2019 19:37

Autor: Macer

swoją drogą, pis wymyslil dosc oryginalną, przebiegłą strategię wygrania następnych wyborów: partia która wygra, bedzie miala panstwo na krawedzi tak koszmarnej przepasci, uzbieranej z wydatkow socjalnych, fatalnej polityki zagranicznej itd, że nikt tego nie zaryzykuje XD

natomiast oni sobie te wybory wygrają, kraj się będzie walił, tvp bedzie mowic ze to wina wszystkich tylko nie ich, a ich samych to nie bedzie obchodzic, bo utrzymaja posadki urzednicze, stolki w radach nadzorczych, kasę będą dalej zarabiać…

#polityka #bekazpisu

@FiligranowyGucio

16.04.2019 20:19

@Macer,Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.

– Stawiam tezę, że Polska jest krajem przesiąkniętym korupcją i układami mafijnymi. To jest wielki problem. Moim zdaniem rynkiem finansowym rządzi grupa pięćdziesięciu facetów i kobiet, ale w większości facetów, którzy utworzyli skostniały układ rynkowy.

– Mafia, o której mówię i którą opiszę w książce, nie ma powiązań politycznych. Nie jest związana ani z PiS-em, ani z Platformą Obywatelską. Ot, wykorzystuje każde rządy, które przychodzą.

– Chcę udowodnić, że Polska nie jest krajem prawa. Że jest republiką bananową, w której są preferowane układy, haracze, łapówki i wybiórcze traktowanie przepisów.

– Gdy ludzie zaczęli chodzić przy mnie z bronią uznałem, że tu nie ma co się zastanawiać, trzeba pokazać, że się tego nie boję. Sprawa opisana w książce dotyczyła porwania, a jej wątki wskazywały na udział zabójców, więc miałem realne zagrożenie, że jeżeli nie zrobię z tym porządku, to w niebezpieczeństwie znajdę się albo ja, albo moja rodzina.

– Dziennikarz nie powinien nigdy pisać z przecieków, co dzieje się nagminnie. Często zdarza się tak, że źródło nas wykorzystuje, a nie my wykorzystujemy źródło.

Mariusz Zielke – obecnie pisarz, wcześniej dziennikarz śledczy. Przeżył wiele. Od bycia zastraszanym przez mafie, po rozprawę w sądzie, gdzie zeznawał przeciwko niemu i mijał się z prawdą urzędnik Komisji Nadzoru Finansowego. @mosiek, @qrcok, http://weszlo.com/2019/04/15/aby-zlo-zatriumfowalo-wystarczy-by-dobry-czlowiek-niczego-robil/

@mosiek

16.04.2019 20:27

@FiligranowyGucio, sama prawda. Wystarczy myśleć w prosty sposób i już jest się wrogiem publicznym nr 1. Specjalnie wszędzie się wszystko komplikuje, żeby ludzie czegoś nie wiedzieli albo się gubili. Podejmowane są decyzje, żeby ludzie mieli co robić, a nie żeby było zrobione. Mamy robić jak głupki 100x to samo, żeby nie myśleć i nie widzieć co się odpierdala. A jak ktoś zaczyna "poprawnie" myśleć (bo nie da się źle myśleć, wnioski przychodzą same i trafne) to należy mu odciąć dopływ zasobów, nie dać rozwinąć własnych i tłamsić.

Rządowi nie jest na rękę że ludzie mówią prawdę. Bo prawda boli, a sporo osób nie jest w stanie jej znieść. Prawda też mówi, że rząd jest niegospodarny, marnotrawi środki, wspiera patologie itp.

Jak ktoś to widzi, to jest oświecony. A nie wariat.

@Macer

16.04.2019 20:35

@FiligranowyGucio, och, czekam na to od kilku lat. mam nadzieje, ze go nie zabiją. przewidzialem istnienie takiej mafii – to przez nich nic sie w polsce nie zmienia bez wzgledu kto rządzi, to oni zawsze publikują nagrania, po których upadały wszystkie po kolei rządy.

@mosiek

16.04.2019 20:14

@Macer, jedyne czego PiSowi nie można zarzucić to to że robi złą politykę medialną. Robią wszystko tak ekstremalnie precyzyjnie żeby Polska upadła, że nawet media nie są w stanie spojrzeć na to racjonalnie.

@Kiszony

16.04.2019 19:53

@Macer, PiS to jedynie fasada, kto inny pociąga za sznurki,

@qrcok

16.04.2019 20:02

Każda partia władzy robi tak przed wyborami – maksymalne rozkręcenie gospodarki, żeby wyniki ładnie wyglądały, nic że inflacja, nic, że sztuczne dorzucanie do pieca potem będzie kosztowało inflację. Wtedy wybór jest taki – jak wygra przeciwnik to ma kukułcze jajo, a jak wygrają ci sami, to "później będą się martwić. Jeżeli pod rząd wygrywa ktoś trzy razy, to dopiero wtedy widać, że potrafi patrzeć w dalszej perspektywie niż kadencja.

Nic w tym nowego, ale normalnego niestety też nic.

@Macer

16.04.2019 20:18

@Kiszony, wlasnie jestem ciekawy, kto tak naprawde u nas rządzi. to jest na pewno jakaś grupa byłych SB-ków w komitywie z kilkunastoma milionerami, do tego ktos ze sluzb specjalnych. pewnie ich nazwiska przewijaly sie w historii przez media, ale trzeba ogromnej wiedzy nt lat 90, zeby ich zidentyfikowac.

@Kiszony

16.04.2019 20:20

@Macer, Mózgiem operacji są pejsaci, muszę im przyznać że rozgrywają to wyśmienicie, jebani geniusze.

@Macer

16.04.2019 20:39

@Kiszony, szczerze nie sądzę. pejsaci są gdzies z boku, za granicą, i pilnują tylko swoich interesów. są klientami tej mafii. chociaz mogą być tez czlonkami, na pewno nalezy do niej Michnik, Kulczyk, na pewno dobrze wie o niej taki Urban na przyklad.