Rumunia - Senat zakazuje „gender studies”

Data: 19.06.2020 12:19

Autor: ziemianin

jurnalul.antena3.ro

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #gender #lgbt #plec ##ruchlgbt #Rumunia #zmianaplci

Rumuński parlament zatwierdził nowe prawo zakazujące prowadzenia badań nad tożsamością płciową w szkołach i uniwersytetach. W ten sposób prawodawcy chcą chronić najmłodszych Rumunów przed ideologią, zgodnie z którą mogą dowolnie zmieniać swoją płeć. Zawetowanie tych przepisów zapowiedział już liberalny prezydent Klaus Iohannis, a wspierają go w tej kwestii tęczowi aktywiści.

wymagany rumuński lub tłumacz

Rumunia – Senat zakazuje „gender studies”

Wiki Gender studies

W tym tygodniu nowelizację ustawy o edukacji narodowej przegłosował rumuński Senat. Tym samym w szkołach i na uniwersytetach w tym kraju nie byłoby można szerzyć ideologii, która pozwalałaby na zmianę i szerzenie teorii o istnieniu wielu płci. Inicjator zmian, senator Vasile Lungu, uzasadniając projekt zwracał uwagę na fakt, że mieszkał w Stanach Zjednoczonych pod rządami Baracka Obamy, a właśnie wówczas ideologia ta była silnie promowana w szkołach.

Lungu zauważył, że również w Rumunii istnieje cała masa organizacji pozarządowych, których celem jest promowanie postulatów mniejszości seksualnych. Forsują one twierdzenia o „płynności płci”, pozwalające na zmianę płci w zależności od własnego światopoglądu.

Senator w tym aspekcie się nie pomylił, ponieważ petycję przeciwko uchwaleniu ustawy wystosowało blisko osiemdziesiąt organizacji pozarządowych. Między innymi pod ich wpływem weto wobec nowelizacji prawa zapowiedziała rumuńska głowa państwa. Według ruchów LGBT nowe prawo „cofałoby Rumunię do średniowiecza”, a przede wszystkim byłoby nawiązaniem do przepisów uchwalonych niedawno przez Węgry.

@drdpr

20.06.2020 09:17

@ziemianin, Brakuje jeszcze zakazu finansowania organizacji pozarządowych przez zagranicznych sponsorów i całkowity wgląd w listę sponsorów tychże.

@Winstrol

19.06.2020 17:26

@ziemianin, Czubkow gender nalezy lekcewazyc i glosno wysmiewac jesli uwazaja, ze ich poglady sa prawidlowe. Odsunac ich od srodkow masowego przekazu i niech sobie wierza w te swoje milion plci w swoich piwnicach 乁(ツ)

@tonyy94

19.06.2020 14:48

@ziemianin, Polska powinna być następna

Gdybyśmy mieli tylko konserwatywny rząd..

@GNUHurd

19.06.2020 14:13

@Ijon_Tichy

19.06.2020 14:19

@GNUHurd, Temat dotyczy zupełnie idiotycznej ideologii gender. Skup się człowieku.

@Kamien23

19.06.2020 16:43

@GNUHurd, uczy rzeczy nie mających pokrycia w nauce: że istnieje nieskończoność płci

że mężczyzna i kobieta to konstrukt społeczny

że jedynie biali ludzie mogą być rasistami

że wszystkie rasy są równe, ale biała jest najgorsza

że krytyka ideologii LGBT doprowadzi do samobójstw dzieci

itp…

@xigapot505

19.06.2020 16:58

@Kamien23, jak wygoogluje 'Beethoven' to jest pierwsza informacja, jaką chce właśnie widzeć na temat tego człowieka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co Ci ludzie mają w głowie, że najważniejsze w postaci odbijającej się tak mocno w historii muzyki jest to… jaki miał odcień skóry.