Brudziński: "Każdy głos oddany na Konfederację będzie zmarnowaniem głosu"

Data: 21.05.2019 20:06

Autor: kisiel

wpolityce.pl

Każdy głos oddany na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy to będzie zmarnowaniem głosu i będą się z niego cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą – powiedział we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński.

Brudziński w porannej audycji w Polskim Radiu 24 zaapelował do wyborców o nie oddawanie głosów na KWW Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Jeżeli komukolwiek z was, czy waszym znajomym chodziło po głowie, czy zastanawialiście się państwo, czy nie zdywersyfikować swojego poparcia dla prawicy, czy nie warto oddać głos na nich, to będzie to zmarnowanie głosu — ocenił minister.

Każdy głos oddany na ludzi Korwina, na ludzi Winnickiego (…) będzie zmarnowaniem głosu i będą się z tego głosu cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą w Izraelu i wszędzie na świecie, (…) to skrajne ugrupowania, bazujące na pseudo patriotycznym nurcie. Jest to osłabianie szans na utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość — podkreślił Brudziński.

Jak dodał, „dzisiejsze głosowanie na Konfederacje jest de facto wspieraniem Platformy Obywatelskiej”.

W niedzielę 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy wybiorą 52 europosłów spośród ponad 800 kandydatów. We wszystkich 13 okręgach listy zarejestrowało się 6 komitetów. Są to: KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni; KW Prawo i Sprawiedliwość; KWW Kukiz‘15; KW Wiosna Roberta Biedronia; KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej; KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Szef MSWiA Joachim Brudziński jest liderem listy PiS w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Jak oceniacie tą wypowiedź o #konfederacja ? #polityka #newsyzkraju #newsy

@Bethesda_sucks

23.05.2019 05:14

@kisiel, Joachim, czyli żydek.

@mojo

22.05.2019 13:16

@kisiel, ale mnie skubany zachęcił.

Niestety z sejmowymi mam dylemat- jak wiecej głosów odbiorą pisowi to bedziemy mieli rzad z rozdania po- a na to kur\~a zgody nie ma.

@kisiel

22.05.2019 14:11

@mojo, najlepsza byłaby sytuacja, gdyby nikt nie mógł rządzić samodzielnie i musiałby potrzebować do tego Konfederacji, w sumie to nawet możliwe, gdy Wiośnie będzie spadać, a PiS wygra wybory.

Oby Konfederacja była takim języczkiem u wagi.

@Immortal_Emperor

22.05.2019 01:21

@kisiel, Kolejny powód żeby zagłosować na Konfederacje.

@raptor

21.05.2019 21:17

@kisiel, z przyjemnością zagłosuje na konfederację ( ͡º ͜ʖ͡º)

@megamamut

21.05.2019 21:06

@kisiel, oj chyba zaczyna ich dupa piec

@kosmitolog

21.05.2019 20:17

@kisiel, Nie ma czegoś takiego jak zmarnowany głos ( o ile jest ważny ). Boją się jebańce, oj boją…

@lisq

21.05.2019 21:09

@kosmitolog, a mnie zastanawia skąd to parcie na Konfederację, skoro mamy ugrupowanie o dość podobnych pogladach (Kukiz) przy czym jest to ugrupowanie bezkorwinowe xD.

Nie żebym coś miał osobiście do krula, ale facet wydaje mi się skrajnie niestabilny i na dłuższą metę, a zwłaszcza u władzy, nieobliczalny.

Wiem że to tylko wybory do PE i wpływ na kraj będzie bardzo pośredni, niemniej jeden Sośnierz z korwinistów aniołków nie uczyni.

@Wolvi666

21.05.2019 21:13

@lisq, Boją się, bo będzie Komor 2.0, Ludzie zagłosowali na Dudę na złość i zobaczyli, że PO może przegrać.

Jak Konfederaci wejdą do PE, czy dostaną 8-15% głosów, będzie to znaczyć, że głosując na nich można kopnąć w dupę PiS z władzy absolutnej, bez popierania PO. Kiedy 2 psy się gryzą nie chcą, żeby jakiś kundel ruchał suki na boku XD

@lisq

21.05.2019 21:17

@Wolvi666, nie widzę związku między Kukizami a Komorem.

@Wolvi666

21.05.2019 21:19

@lisq, POPiS nie chce, żeby Polacy zobaczyli, że można głosować na 3 stronę, Oni chcę być jak Demokraci i Republikanie, i rządzić przez 200 lat na zmianę i tak aby kruk krukowi oka nie wykolił XD

@lisq

21.05.2019 21:20

@Wolvi666, dobra czyli w sobotę głosuję na K15 i zobaczymy co będzie :D

bardziej od wyników interesuje mnie frekwencja, bo coś czuję że w tym roku wybory będą przełomowe :D

@kosmitolog

21.05.2019 21:23

@lisq, Ja bym się bardziej bał Brauna u sterów, ten to jest dopiero fanatyk XD Zamierzam na nich głosować m.in. dlatego, że istnieje choć cień szansy ukrócenia niekorzystnych, zagranicznych wpływów na Polskę bądź chociaż ich lepszej wyceny. Poza tym jestem niemal stuprocentowo pewien, że nie zobaczę Korwina na kolanach w żydowskiej czapeczce, Brauna układającego się ze Stanami oraz narodówców spiskujących ze szwabem :) Na wielkie parady pedałów raczej też nie będzie co liczyć, więc następny plus. I coś mi mówi, że sprawując władzę nie będą się wstydzili zasięgać opinii sprytniejszych doradców. Czy tak będzie? Czas pokaże – równie dobrze mogą zawieść jak pozostałe ekipy. Sęk w tym, że jak na razie jeszcze mnie nie zawiedli. A w europejskich zagłosuję m.in. dlatego, żeby podwyższyć im poparcie przed jesienią. No i Dobromira nigdy dość ;) To tak w dużym skrócie i uproszczeniu niektóre moje motywacje.

@sekretstali

21.05.2019 22:42

@lisq, a czy Paweł Kukiz jest bardziej stabilny? No i co takiego przeżył w Kukizie niezwykle ceniony przeze mnie poseł Jacek Wilk, że opuścił to ugrupowanie? Czemu wyszli narodowcy? Z tego co przecieka informacji z Kukiza to nie dzieję się tam za dobrze. To partia oparta o jednego człowieka i zniknie wraz z degradacją poparcia dla niego. Tak jak partie Palikota czy Ryszarda Petru a za jakiś czas Naczelnika Jarosława.

@lisq

21.05.2019 22:52

@sekretstali, oglądamy często z moją kawa na ławę i podobne programy i pasuje nam to CO mówi jak i sposób (kultura wypowiedzi).

Miał ciekawe pomysły z JOWami, nie dotarły do mnie informacje o tym żeby popierał jakieś tematy gdzie jestem wyraźnie na "nie".

Mam wrażenie że to taki "bezpieczny korwin".

@sekretstali

21.05.2019 23:03

@lisq, problem z Kukizem jest taki że wg mnie wyczerpał swój potencjał. Ani nie jest w stanie zbudować własnej "Konfederacji" ani do niej przystąpić kiedy już istnieje. Nie sądzę by Kukiz przekroczył 5% w wyborach do PE a kiedy je przegra nastąpi gwałtowna dekompozycja tej partii. Być może to te 5 lat bezsilności opozycyjnej malują taki obraz. Przecież oni nie byli w stanie wprowadzić żadnych pomysłów. No może poza ustawą o IPN z której PiS się tchórzliwie wycofał. Mają jakąś moją sympatię ale wolałbym żeby zamiast na nich wszystkie głosy poszły na Konfederację. Sorry , life is brutal.

@ZorD

22.05.2019 00:32

@lisq, też bym głosował na K15 lecz te transfery do Konfederacji coś jednak znaczą. I jeden z moich faworytów też się pojawił w Konfederacji Marek Jakubiak. Więc mój głos idzie na Konfederację.